Elektroliečba

Magnetoterapia

Využíva niekoľko desiatok rôznych foriem elektromagnetického poľa, ktoré má analgetický, myorelaxačný a antiedematózny efekt, urýchľuje vstrebávanie, hojenie mäkkých tkanív a zlomenín. Výhodou je, že sa môže aplikovať i na miesta, kde sa nachádzajú kovové súčiastky (po ortopedických operáciách, alebo operáciách zlomenín).


Hydrogalvan

Hydrogalvan, čiže končatinový galvanický kúpeľ je 2-4-vaničkový vodný kúpeľ pre horné a dolné končatiny v trvaní 20 minút, do ktorého sa zavedie galvanický prúd o intenzite 20-40 mA s presnou polaritou na končatiny. Hydrogalvan sa najčastejšie aplikuje pri bolestiach kĺbov, najmä malých kĺbov rúk a pri chronických zápalových ochoreniach väziva. Cieľom je pozitívne ovplyvnenie vodivosti periferných nervov, zlepšenie prekrvenia končatín, zmiernenie bolestí.


Ultrazvuk

Pri liečbe ultrazvukom sa využíva konverzia elektrickej energie vysokofrekvenčného prúdu na energiu ultrazvuku (mechanickú a tepelnú energiu). Účinky sa realizujú cez chvenie hmotného prostredia tkaniva, ktoré sa súčasne v hĺbke jemne zahrieva. Výsledkom je analgetický efekt a rozptýlený účinok, zlepší sa vstrebávanie odpadových látok a zároveň prívod výživy do tkaniva, urýchli sa regenerácia.


Diatermia

Diatermia je liečebná metóda pri ktorej sa využíva vysokofrekvenčný elektrický prúd s nízkym napätím. Táto procedúra je doporučovaná vtedy, ak treba dosiahnuť prehriatie hlbších štruktúr tela bez výraznejších účinkov na koži. Pôsobí na zvýšenú cirkuláciu krvi a lymfy, zlepšuje látkovú výmenu, uvoľňuje sťahy hladkého svalstva a znižuje bolesť. Pozitívne ovplyvňuje predovšetkým degeneratívne, chronické a zápalové ochorenia veľkých kĺbov.VodoliečbaProcedúry vodoliečby pmáhajú pri odbúraní stresu, bolestiach kĺbov, chrbtice, regenerácii svalstva, zlepšujú krvný obeh.
ElektroliečbaRôzne druhy elektroliečby pomáhajú pri liečbe klbového aparátu a mäkkého tkaniva.
TermoterapiaPri aplikácii pozitívnej termoterapie sa využíva hlavne myorelaxačný a spazmolytický účinok.
Klasická masážMasáž ovplyvňuje prekrvenie kože a svalov, svalové napätie, endokrinný systém ...
Ďalšie typy rehabilitácieĎalšie druhy rehabilitácie prispievajúce k zmierneniu bolesti po úrazoch, pri chronických poruchách pohybového aparátu, zlepšeniu hojenia rán ...