Výlety do okolia


Morské oko

V srdci pohoria Vihorlat sa vo výške 609,2 metrov nad morom môžete priamo zahľadieť do jedného z najkrajších prírodných jazier na Slovensku, Morského oka.

Morské oko je veľkou prírodnou zvláštnosťou slovenskej prírody. Na ochranu prírodných hodnôt a krás bolo jazero spolu s okolitými lesmi v roku 1984 vyhlásené za štátnu prírodnú rezerváciu, v súčasnosti je to národná prírodná rezervácia.


Zrúcanina Vinianskeho hradu

Nachádza sa na južnom výbežku Vihorlatských vrchov pri obci Vinné. Pochádza z 13. storočia avšak začiatkom 18.storočia, pri likvidovaní proti habsburského povstania, dal cisár hrad zbúrať.

Z Vinného vedie modrá turistická značka (asi 40 minút), ktorá sa v podhradí v lokalite Vápenisto križuje so žltou turistickou značkou. Z Vápeniska to na hrad po žltej značke trvá asi 15 minút.


Vinianske jazero

Vzniklo vytvorením umelej hrádze a privedením vody z Vinianskeho potoka do sedla na úpätí vrchov Marečkovej (401m) a Šutovej (319m). Celková plocha jazera je 8 ha s priemernou hĺbkou 3 m. Prírodná scenéria vytvára ideálne podmienky na pešiu turistiku v priebehu celého roka. Okolité lesy poskytujú možnosť zbierania húb.

V letných mesiacoch sú tu vhodné podmienky na kúpanie a člnkovanie. V jeseni na rybolov, v zime na korčuľovanie, beh na lyžiach, turistiku a relaxačne pobyty.


Sninský kameň

Prírodná pamiatka Sninský kameň bola vyhlásená roku 1982 a predmetom ochrany sú najmä dva skalné útvary vo forme plošinového lávového vrcholu. Sú to Veľký Sninský kameň – 998 m n. m., nižší ale plošne rozsiahlejší a Malý Sninský kameň 1005 m n. m.


Michalovsko – sobranecká vinohradnícka oblasť

Vinohrady tejto oblasti sa rozprestierajú na svahoch Vihorlatských vrchov v okolí Michaloviec a Sobraniec, neďaleko Zemplínskej šíravy pri obci Vinné. Vína z tejto oblasti, hlavne tramíny, sa najlepšie hodia k sladkým jedlám.

V obciach Tibava, Orechová a Choňkovce, ktoré patria do Sobraneckého vinohradníckeho rajónu, pôsobia vinohradnícke a vinárske firmy orientujúce sa predovšetkým na produkciu štandardných odrodových a prívlastkových vín, ako sú Veltlínske zelené, Rizling rýnsky a vlašský, Müller Thurgau, Rulandské biele a šedé, Frankovka modrá, Svätovavrinecké, Tramín biely, Tramín červený.


Doplnkové službyMnožstvo doplnkových služieb ako mini golfové a volejbalové ihrisko, wellness centrum, fitnescentrum, telocvičňa, stolný tenis, biliard, detský kútik...
Výlety do okoliaŠiroký výber výletov do okolitých prírodných krás ako sú Morské oko, Sninský kameň, Viniansky hrad a ďalšie