Vodoliečba

Perličkový kúpeľ

s teplotou vody 36°- 37°C poskytne príjemnú relaxáciu po náročnom dni, pomôže pri odbúraní stresu, bolestiach kĺbov, chrbtice, regenerácii svalstva, poruchách spánku, zlepší krvný obeh. Vzniknutý ozón dezinfikuje pokožku, vytvorí ideálnu relaxačnú mikroklímu, odstraňuje celulitídu, posilňuje obranyschopnosť organizmu, obmedzuje rozvoj rôznych infekcií a chorôb dýchacieho ústrojenstva.

Koncentrácia ozónu vytvorí prostredie ovzdušia ako je v prírode, na horách, pri mori a potláča aktivitu patogénnych mikróbov a plesní. Stúpajúce perličky pod tlakom pôsobia stimulačne na pokožku, znižujú svalové napätie
zvyšujú látkovú premenu, zlepšujú vnútorné dýchanie. Okrem toho bublinky pokožku tela jemne masírujú a zároveň ju prekrvujú.


Celotelová vírivka

Slúži k masáži celého tela. Vírivý účinok kúpeľa je vhodný pri ošetrovaní stavov po úrazoch, po zápaloch, pri poruchách nervového zásobovania a pri stavoch po vyčerpaní nervovo-svalového aparátu končatín. Používajú sa špeciálne vane pre celkový alebo čiastočný kúpeľ. Využíva sa kombinácia účinkov teploty, špecifickej pre jednotlivé ochorenia a mechanického účinku víriacej sa vody. Zvyšuje prekrvenie končatín, lokálny metabolizmus, aktivuje kožné receptory.


Podvodná (subaquálna) masáž

Tento typ masáže sa vykonáva vo vani, usmerňovaným prúdom vody z masážnej hadice. Je to kombinácia vodného kúpeľa pri teplote 36-38 °C a masáže. Tlak vody pri masáži je 1-3 atm. Masáž pôsobí predovšetkým na uvoľnenie stuhnutosti svalov a spojivových tkanív, zmiernenie bolesti a čiastočné uvoľnenie kĺbov. Subaquálna masáž môže byť poskytovaná aj v hydromasážnej vani, kde je aplikovaná pomocou zostavy väčšieho počtu trysiek.


Škótske streky

Sú radikálnou, silno povzbudivou, dráždivou a stimulujúcou procedúrou. Jej podstatou je kontrastná aplikácia chladu a tepla. Aplikuje sa vodným prúdom z trysky zo vzdialenosti 3 – 4 m.  Striedanie sa opakuje niekoľkokrát, a to najskôr v oblasti horných a dolných končatín, potom trup a brucho vždy z prednej aj zadnej strany. Pozitívne efekty procedúry: tonizácia a stimulácia pokožky, zlepšenie prekrvenia tkanív, odplavenie toxínov, dosiahnutie svalového uvoľnenia, navodenie pocitu dobre prekrvenej kože, zvýšenie odolnosti organizmu, podpora zdravého metabolizmu, imunostimulačné účinky.


VodoliečbaProcedúry vodoliečby pmáhajú pri odbúraní stresu, bolestiach kĺbov, chrbtice, regenerácii svalstva, zlepšujú krvný obeh.
ElektroliečbaRôzne druhy elektroliečby pomáhajú pri liečbe klbového aparátu a mäkkého tkaniva.
TermoterapiaPri aplikácii pozitívnej termoterapie sa využíva hlavne myorelaxačný a spazmolytický účinok.
Klasická masážMasáž ovplyvňuje prekrvenie kože a svalov, svalové napätie, endokrinný systém ...
Ďalšie typy rehabilitácieĎalšie druhy rehabilitácie prispievajúce k zmierneniu bolesti po úrazoch, pri chronických poruchách pohybového aparátu, zlepšeniu hojenia rán ...